S novou elektrárnou k částečné samostatnosti

Pokud se vám líbí myšlenka fotovoltaické elektrárny, určitě si říkáte, že to nemůže být tak jednoduché. Stavte této technologie musí stát mnoho peněz a také času. Jak to je však ve skutečnosti a na co je nutné se připravit?

zelená energie

Není to jenom o solárních panelech
Mnoho lidí si myslí, že solární elektrárna spočívá jenom v samotných panelech, které vedou elektřinu do celé domácnosti. Tak jednoduché to však není. Je nutné rozlišovat, zdali domácnost, respektive jakýkoliv jiný objekt, je napojený na rozvodnou síť. Pokud není, a ani být napojen nemůže, je nutné rozhodnout se pro takzvanou ostrovní fotovoltaickou elektrárnou. Jak totiž název napovídá, jde o elektrárnu, která je zcela nezávislá na přívodu elektrické energie, a proto pracuje kompletně svépomocí.

Je lepší ostrovní nebo klasická fotovoltaická elektrárna?

Na tento dotaz se ptá velká část lidí, kteří přemýšlí o tom, že do této technologie opravdu zainvestují. Pokud byste chtěli mít jistotu, že vaše investice nepřijde vniveč, pak byste se měli před jakoukoliv investicí odborně poradit, a to například u specialistů http://www.fve-hk.cz/.

Samotná konzultace ohledně vhodnosti technického řešení odpoví na všechny vaše dotazy, kterou mohou vypadat následovně:

–          Můžu být zcela soběstačný při výrobě elektrické energie?
–          Bude mít moje solární elektrárna dostatečnou efektivitu?
–          Je možné v budoucnu solární panely dále rozšířit?
–          Získám nějakou dotaci, popřípadě podporu pro investici?
–          Šetří solární elektrárna skutečně životní prostředí, jak se všude tvrdí?
–          Je výroba elektřiny ze slunečního záření bezpečná?
–          Vrátí se mi náklady, které vložím do investice?

střecha s panely

Existuje celá řada dotazů, které vás mohou v souvislosti s touto technologií napadnout. Ať už máte jakékoliv dotazy, které vás nenechají spát, neboť máte o tuto technologii velký zájem, pak pro vás bude nejvhodnější kontaktovat ty nejpovolnější, a to specialisty, kteří s vámi proberou všechno potřebné.

S novou elektrárnou k částečné samostatnosti
4 (80%)5