S novou elektrárnou k částečné samostatnosti

336x280-nocnikosilky8-1429533436.jpg

Pokud se vám líbí myšlenka fotovoltaické elektrárny, určitě si říkáte, že to nemůže být tak jednoduché. Stavte této technologie musí stát mnoho peněz a také času. Jak to je však ve skutečnosti a na co je nutné se připravit?

zelená energie

Není to jenom o solárních panelech
Mnoho lidí si myslí, že solární elektrárna spočívá jenom v samotných panelech, které vedou elektřinu do celé domácnosti. Tak jednoduché to však není. Je nutné rozlišovat, zdali domácnost, respektive jakýkoliv jiný objekt, je napojený na rozvodnou síť. Pokud není, a ani být napojen nemůže, je nutné rozhodnout se pro takzvanou ostrovní fotovoltaickou elektrárnou. Jak totiž název napovídá, jde o elektrárnu, která je zcela nezávislá na přívodu elektrické energie, a proto pracuje kompletně svépomocí.

Je lepší ostrovní nebo klasická fotovoltaická elektrárna?

Na tento dotaz se ptá velká část lidí, kteří přemýšlí o tom, že do této technologie opravdu zainvestují. Pokud byste chtěli mít jistotu, že vaše investice nepřijde vniveč, pak byste se měli před jakoukoliv investicí odborně poradit, a to například u specialistů http://www.fve-hk.cz/.

Samotná konzultace ohledně vhodnosti technického řešení odpoví na všechny vaše dotazy, kterou mohou vypadat následovně: